monitoring ig wsiz
- Szczegóły
- Kategoria: Program dla salonu kosmetycznego
- Opublikowano: wtorek, 16, sierpień 2016 13:38
- Super User
- Odsłony: 709
Celem projektu jest dostarczenie osobom pozostającym bez zatrudnienia, instytucjom rynku pracy i instytucjom edukacyjnym kompleksowej wiedzy o zapotrzebowaniu na określone zawody i kwalifikacje w gospodarce regionalnej w oparciu o badania i prognozy sytuacji w poszczególnych sektorach i branżach oraz na lokalnych rynkach pracy.
Ten cel ogólny projektu zostanie zrealizowany poprzez następujące cele szczegółowe:
Ten cel ogólny projektu zostanie zrealizowany poprzez następujące cele szczegółowe:
- Monitoring sytuacji na rynku pracy w woj. podkarpackim oraz jego podregionach i powiatach w ujęciu branżowym, w oparciu o analizy statystyczne i kwartalne badania przedsiębiorstw i ludności, uwzględniające też kwestie migracji zarobkowych i "szarej strefy"
- Krótko i długookresowe prognozy sytuacji na rynku pracy i zapotrzebowania na kompetencje, kwalifikacje i zawody w oparciu o analizy statystyczno-ekonometryczne oraz badania ankietowe.
- Analizę kierunków kształcenia w regionie pod kątem wniosków z prognoz gospodarczych oraz zapotrzebowania na kompetencje i kwalifikacje w gospodarce opartej na wiedzy. Przygotowanie poradnika odnośnie najbardziej przyszłościowych kompetencji, kwalifikacji i zawodów.
- Diagnozę głównych barier uczestnictwa w rynku pracy i potrzeb szkoleniowych osób bezrobotnych ze szczególnym uwzględnieniem osób długotrwale bezrobotnych i młodych.
- Pobudzenie partnerstwa społecznego poprzez systematyczne prezentowanie wyników badań i dyskusję nad temat sytuacji na rynku pracy w regionie z instytucjami rynku pracy, administracją, instytucjami edukacyjnymi oraz osobami bez zatrudnienia.
- Stworzenie portalu internetowego zapewniającego dostęp do wyników badań prezentowanych w układzie powiatów oraz umożliwiającego prowadzenie dyskusji o problemach rynku pracy i zadawania pytań ekspertom, celem dostosowania prezentacji wyników badań do specyficznych potrzeb danych osób/instytucji.
- Projekt będzie realizowany w oparciu o interdyscyplinarny zespół ekspertów posiadających doświadczenie w dziedzinie polityki gospodarczej i społecznej oraz badań i prognoz ekonomicznych i społecznych, a także przy pomocy informatyków.
W ramach realizacji projektu nacisk zostanie też położony na komunikację społeczną dla upowszechniania jego rezultatów, a przez to umożliwienie osobom bezrobotnym właściwego wyboru kierunków przekwalifikowania, zaś instytucjom edukacyjnym lepszego dostosowania oferty do zapotrzebowań rynku.
Zespół realizujacy
- Kierownik projektu – Marian Wargacki
- Kierownik ds. badań – dr Elżbieta Wojnicka
- Kierownik ds. budżetu i rozliczeń – Monika Dąbrowska
- Kierownik ds. komunikacji społecznej – Łukasz Cywiński
- Asystent kierownika projektu – Małgorzata Janiec
- Specjalista ds. komunikacji społecznej – Mateusz Grąz
- Specjalista ds. portalu – Tomasz Krypel
- Informatyk – Paweł Pikor
- Specjalista ds. prognoz – Robert Pater
- Specjalista ds. badań ankietowych – Diana Reguła-Pater
- Specjalista ds. barometru kwalifikacji – Magdalena Bienia-Antoniuk, Agnieszka Kloc
- Specjalista ds. badań osób bezrobotnych i bez zatrudnienia – Grzegorz Humenny, dr Paweł Grygiel
- Specjalista ds. badań sektora edukacji – Grzegorz Humenny, dr Paweł Grygiel
- Specjalista ds. badań szarej strefy – Dominik Łazarz
- Konsultant naukowy projektu - prof. SGH, dr hab. Maria Bieć